Danmarksmesterskab for Folkebåd og Scan-Kap
Aarhus Sejlklub og Sejlklubben Bugten arrangerede Danmarksmesterskab for Folkebåd og Scan-Kap. Der var både sol og vind.
Af Lise Nielsen
Cirka 800 FDF spejdere deltog i et gadeløb i Aarhus midtby. Det bød på mange sjove opgaver. Om aftenen blev der danset til rockmusik og discolys i Aarhus Domkirke, men der var også bøn
Aarhus Sejlklub og Sejlklubben Bugten arrangerede Danmarksmesterskab for Folkebåd og Scan-Kap. Der var både sol og vind.
Af Lise Nielsen
Den store løbefest i hjertet Aarhus bød på en fantastisk rute gennem byens gader, masser af stemning, musik og tusindvis af heppende tilskuere.
Af Lise Nielsen
Søndags biltræf i Højbjerg er et fast ugentligt samlingspunkt for entusiaster med klassiske biler, specialbiler, veteranbiler, motorcykler og knallerter
I dag forvandlede Bestseller Aarhus Half byen til en intens og energifyldt løbearena. I skiftende sommervejr med både sol og korte regnbyger pressede løberne sig gennem ruten, mens tempo, vilje og fællesskab prægede hvert eneste skridt.