Hos Anders marts 2012 Kims Bacon
Kims Bacon 40-års jubilæumskoncert Hos Anders| Efter fyrre år er der stadig bud efter dette orkester, som er blevet en del af den århusianske jazzhistorie siden starten på Vestergade 58 i 1972. I en tid med skilsmisser og virksomhedsfallitter er det godt, at der stadig er nogen, der står sammen om at levere forrygende jazz, blues og boogie woogie. En dejlig eftermiddag med svingende musik og glade mennesker.
Kim Nedergaard: piano, vokal. Hanse Jensen: tenorsax. Nikolai Bøgelund: basun. Jesper Bjarnesen: guitar, vokal. Jørgen Nielsen:
Seneste gallerier
Baest - Spotfestival 2026
Dødsmetal på Parkscenen til spotfestival 2026. Både publikum og forsangeren fra Baest fik raspet rusten af stemmebåndene.
Elsked - Spotfestival 2026
Hold op for en fest, som Elsked satte i gang på den sidste koncert i Store sal i Musikhuset til Spot 2026
Icekiid - Store sal i Musikhuset til Spotfestival
Icekiid fik Store sal i Musikhuset til at gynge og publikum til at synge med på 2. dagen af Spotfestival 2026
Milo - Spotfestival 2026
Milo skabte en lang lang kø til Rytmisk Sal i Musikhuset til Spotfestival 2026
Will - Spot Festival 2026
Unge Will spillede lørdag på Parkscenen i Musikhusparken til Spot 2026