Intimkoncert på Salling Rooftop
Jesper Binzer og Søren Andersen gav koncert på Salling Rooftop. Rigtig god stemning og masser af publikum. Jesper og Søren var i hopla og leverede både en masse sjov og god musik. Stående applaus da de forlod scenen.
Seneste gallerier
Aarhus Pride, optog
Kærligheden og mangfoldigheden blev fejret i Smilets by med dette års Aarhus Pride. Der var paradesamling i Musikhusparken, hvorefter den farvestrålende parade gik gennem byen.
Af Lise Nielsen
Afterlive: Penny
En gang om måneden er der gratis koncert på Caféscenen i Musikhuset. I aftes åbnede Penny døren til et musikalsk univers, hvor amerikansk countrytradition mødte lyden af nordisk folkemusik.
Af Lise Nielsen
Nordic Race-Tangkrogen
Deltagerne var mænd, kvinder og børn, da der blev afholdt OCR, Obstacle Course Racing, på Tangkrogen. Mange havde taget familie og venner med.
Af Lise Nielsen
AGF Guldfest på Tangkrogen
AGF Inviterede søndag til Den Smukkeste Guldfest på Tangkrogen i Aarhus