Kamstrup Nytårscuppen 4. afdeling
Et par tusinde deltagere tyvstartede nytåret med af løbe en tur i og omkring Marselisborgskovene. Efter løbet blev der på behørig vis serveret champagne og kransekager
Et par tusinde deltagere tyvstartede nytåret med af løbe en tur i og omkring Marselisborgskovene. Efter løbet blev der på behørig vis serveret champagne og kransekager
Så blev 3. afdeling af Kamstrup Nyårscuppen afviklet i og omkring Marselisborgskovene. Temaet var - ikke overraskende nisser og jul.
1400 festklædte løbere tyvstartede nytåret med en forrygende og festlig afslutning på dette års Kamstrup Nytårscuppen. Deltagerne blev efter løbet forkælet med champagne og kransekager.
3. afdeling af Kamstrup Nytårscuppen blev afviklet som et nisseløb.
Så blev 2. afdeling af Kamstrup Nytårscuppen skudt i gang.
Så blev 1. afdeling af Kamstrup Nytårscuppen skudt i gang.
40 år og stadig fest! 🎉 Dodo and the Dodoes leverede en energifyldt aften i Friheden, hvor publikum sang med og stemningen var i top fra start til slut.
Kærligheden og mangfoldigheden blev fejret i Smilets by med dette års Aarhus Pride. Der var paradesamling i Musikhusparken, hvorefter den farvestrålende parade gik gennem byen.
Af Lise Nielsen
En gang om måneden er der gratis koncert på Caféscenen i Musikhuset. I aftes åbnede Penny døren til et musikalsk univers, hvor amerikansk countrytradition mødte lyden af nordisk folkemusik.
Af Lise Nielsen
Deltagerne var mænd, kvinder og børn, da der blev afholdt OCR, Obstacle Course Racing, på Tangkrogen. Mange havde taget familie og venner med.
Af Lise Nielsen